Závodní družstvo IV

Družstvo IV vzniklo v září 2015. Stále je postupně doplňováno, rozhodně není uzavřeno pro další zájemce o sportovní a závodní plavání.

Družstvo IV je určeno pro ročníky nar. 2008 a 2009. V této etapě vedeme děti k pravidelnosti trénování jako základního předpokladu ke zvládnutí základů techniky plaveckých způsobů a učení se novým plaveckým dovednostem. Tréninkový systém umožňuje trénovat 6x týdně 1 hodinu až 1,5 hodiny, což je vzhledem k obsahu a cílům této etapy minimum. Suchá příprava je 3x týdně. Suchá příprava se zaměřuje na rozvoj všestrannosti a správné pohybové návyky, obsahem jsou atletické, gymnastické a herní činosti, vyrovnávání svalových dysbalancí.

Plavci obou ročníků již mají možnost se z krajských přeborů kvalifikovat na Pohár České republiky 10tiletých a 11tiletých. Vzhledem k posunu dětí do další fáze tréninkové přípravy je dost důležité, aby se uvedených tréninků zúčastňovaly v plném rozsahu. Měly by se zúčastňovat i suché přípravy, která postupně klade důraz na rozvoj kondičních schopností.

Cíle:

Obsah:

Trenéři: Brigita Roztočilová, Martin Zemlička

Plavci: Josef Brožek, Zuzana Deriková, Tadeáš Filip, Markéta Filipová, Sára Hatlapatková, Sára Hosová, Magdaléna Karanská, Veronika Kopáčová, Tereza Ludvíková, Jolana Maixnerová, Václav Maloch, Kateřina Nováková, Edita Pozlerová, Vítek Slouka