Závodní družstvo IV

Družstvo IV vzniklo v září 2015. Stále je postupně doplňováno, rozhodně není uzavřeno pro další zájemce o sportovní a závodní plavání.

Družstvo IV je určeno pro ročníky nar. 2008 a 2009. V této etapě vedeme děti k pravidelnosti trénování jako základního předpokladu ke zvládnutí základů techniky plaveckých způsobů a učení se novým plaveckým dovednostem. Tréninkový systém umožňuje trénovat 4x týdně 1 hodinu, což je vzhledem k obsahu a cílům této etapy optimum. Suchá příprava je 3x týdně. Suchá příprava se zaměřuje na rozvoj všestrannosti a správné pohybové návyky, obsahem jsou atletické, gymnastické a herní činosti, vyrovnávání svalových dysbalancí.

Pro plavce narozené v roce 2008 platí, že od ledna se stávají 10tiletými a mají možnost se z krajských přeborů kvalifikovat na Pohár České republiky 10tiletých. Vzhledem k posunu dětí do další fáze tréninkové přípravy je dost důležité, aby se uvedených tréninků zúčastňovaly v plném rozsahu. Měly by se zúčastňovat i suché přípravy, která postupně klade důraz na rozvoj kondičních schopností.

Cíle:

Obsah:

Trenéři: Michaela Krámová, Brigita Roztočilová Stloukalová, Václav Werner

Plavci: Václav Bouček, Josef Brožek, Zuzana Deriková, Tadeáš Filip (hostující člen), Markéta Filipová, Tomáš Finek, Sára Hatlapatková, Jan Klusáček, Barbora Klusáčková (2011), Veronika Kopáčová, Václav Kyncl, Tereza Ludvíková, Václav Maloch, Kateřina Nováková, Dominik Puš, Vítek Slouka, Karolína Synková, Eva Targošová, David Vondráček, Kristýna Vovsová, Lukáš Vysoudil