Závodní družstvo IV

Družstvo IV vzniklo v září 2015. Stále je postupně doplňováno, rozhodně není uzavřeno pro další zájemce o sportovní a závodní plavání.

Družstvo IV je určeno pro ročníky nar. 2008 a 2009. V této etapě vedeme děti k pravidelnosti trénování jako základního předpokladu ke zvládnutí základů techniky plaveckých způsobů a učení se novým plaveckým dovednostem. Tréninkový systém umožňuje trénovat 6x týdně 1 hodinu až 1,5 hodiny, což je vzhledem k obsahu a cílům této etapy minimum. Suchá příprava je 3x týdně. Suchá příprava se zaměřuje na rozvoj všestrannosti a správné pohybové návyky, obsahem jsou atletické, gymnastické a herní činosti, vyrovnávání svalových dysbalancí.

Plavci obou ročníků již mají možnost se z krajských přeborů kvalifikovat na Pohár České republiky 10tiletých a 11tiletých. Vzhledem k posunu dětí do další fáze tréninkové přípravy je dost důležité, aby se uvedených tréninků zúčastňovaly v plném rozsahu. Měly by se zúčastňovat i suché přípravy, která postupně klade důraz na rozvoj kondičních schopností.

Cíle:

Obsah:

Trenéři: Michaela Krámová (suchá), Brigita Roztočilová Stloukalová, Martin Zemlička

Plavci: Václav Bouček, Josef Brožek, Zuzana Deriková, Tadeáš Filip, Markéta Filipová, Tomáš Finek, Sára Hatlapatková, Sára Hosová, Veronika Kopáčová, Václav Kyncl, Tereza Ludvíková, Jolana Maixnerová, Václav Maloch, Kateřina Nováková, Edita Pozlerová, Dominik Puš, Vítek Slouka, Karolína Synková, Eva Targošová, Kristýna Vovsová