Závodní družstvo II

Děti v tomto družstvu jsou ročníky nar. 2004 a 2005. Od zimní sezóny 2017/2018 družstvo trénuje společně s Družstvem I. Bonusem tohoto spojení je nárůst tréninkové konkurence zejména tím, že se plave na dvou paralelních drahách. Družstvu II toto spojení mj. pomohlo i tím, že se zmenšil počet plavců na dráze. Nová je možnost trénovat v různých skupinách dle výkonnosti, délky tratě či individuální výkonnosti.

Družstvo II. má zajištěný plavecký trénink 10x týdně v rozsahu 17,5 hodin týdně včetně čtyř ranních tréninků v týdnu. Hlavními úkoly jsou výchova dětí k samostatnosti, soustavnosti a cílevědomosti v tréninku, dalším důležitým úkolem je zdokonalování techniky všech plaveckých způsobů, startů, obrátek, závodní taktiky. Všeobecná pohybová příprava nabývá v této etapě na důležitosti a je doplněna už i speciální suchou přípravou. Je zajištěna 3x týdně. Plavci se účastní přípravných závodů s podporou účasti na závodech Českého poháru s cílem připravit se co nejlépe na krajské závody, kde se mají možnost nominovat na Mistrovství ČR mladšího a staršího žactva. Od ledna 2020 bude celé družstvo součástí kategorie mladšího dorostu.

Cíle:

Obsah:

Trenéři: Tomáš Roztočil, (Michal Beran)

Plavci: Matyáš Bača, Jan Brožek, Pavel Drahorád (člen SCM II), Dominik Jožák, Hanka Kochwasserová, Marie Kopáčová (členka SCM II), Nikola Kotyková, Adam Neumann, David Neumann (člen SCM II), Filip Patlevič, Gabriela Rychterová, Miroslav Ryzner (člen SCM II), Marek Stodola, Barbora Teclová